راه هاي ديگر مخفي كردن پوشه ها در XP
ويندوز

راه ها و برنامه های زیادی برای جلوگیری از نمایش پوشه ها در دنیای کامپیوتر وجود دارند، ما در اینجا قصد داریم 2 روش کاربردی و بسیار جالب را به منظور مخفی سازی کامل پوشه ها در ویندوز XP بدون نیاز به نرم افزار به شما بیاموزیم:

 

How to Hide folders in windows XP۱  برای اینکه  پوشه ای را پنهان کنید که فقط خودتان از آن خبر داشته باشید باید به روش زیر عمل کنید . اول پوشه مورد نظر خود را به حالت Rename در بیاورید  سپس دکمه ی Alt را پایین نگه داشته و عدد 0160 را تایپ کنید و اینتر بزنید. خوب حالا پوشه شما بی نام شد. برای اینکه آیکنش را هم غیب کنید ، روی پوشه راست کلیک کنید و Properties را کلیک کنید . سپس از پنجره ی باز شده روی تب Customize کلیک کنید و بعد روی دکمه ی Change icon کلیک کنید. در میان آیکن ها یک فضای خالی هست در صورتی که این فضای خالی خودش یک آیکن است .آنرا انتخاب می کنید و پنجره ها را OK می زنید. حال پوشه شما غیب شده  و دیگر کسی نمی تواند پوشه شما را باز کند.  


۲ برای اینکه  پوشهی را پنهان کنید که فقط خودتان از آن خبر داشته باشید باید به روش زیر عمل کنید. بالای پوشه و یا فایل خود راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید و بعد Hidden را تیک بزنید حالا شکل پوشه شما کمی خجل شد. برای این که کاملا پنهان شود به Control Panel رفته و بالای Folder Options دو بار کلیک کرده و گزینه View را انتخاب کرده و گزینه Do not Show Hidden Files and Folders را تیک بزنید و ok کنید!